Monday, 11. December 2045, Mokotów, Wiórka ma już swój domek :)!

from 11. December 2045 - 0:00
Mokotów
PolandMokotów
Show map
117 people attending
Action description
AKTUALIZACJA 27.06.2016: Wiórka ma dom :).
*********************************************************
02.12.2015: WIÓRKA vel Meliska:
Wiórka znana również jako Meliska to malutki piesek pełen sprzeczności. Pół pies-pół dzikawy kot. Łazi po meblach, wskakuje na okno i chętnie by przez nie wyskoczyła. cieszy się na spacer i widok znajomego człowieka, ale bardzo nie lubi dotyku. Z jednej strony – to pies bezproblemowy w codziennym życiu (łagodna, grzeczna, czyściutka, spokojna w domu i na spacerach) a z drugiej – to pies dla osoby doświadczonej a przynajmniej bardzo odpowiedzialnej i cierpliwej, gotowej dostosować się do psa i / lub pracować z nim. Od kilku miesięcy pracuje z behawiorystką, dzięki temu przestała się panicznie bać smyczy, polubiła spacery, zrobiła duże postępy. Akceptuje koty i inne psy.

Sunia jest malutka – waży 6 kg. Ma około 3-4 lata. Życie jej nie rozpieszczało. Urodziła się na wsi jako bezdomny pies. Widziała ludzi, żyła wśród nich. Wiedziała, że należy się trzymać na tyle blisko, by się wyżywić i … na tyle daleko, by nie oberwać, by nie dać się złapać. Lata takiego życia odcisnęły wyraźne piętno na jej psychice. Wióreczka to małe, dzikie zwierzątko. Jej psie serce mówi: „ludzie są fajni, podejdź, merdaj ogonkiem, lubisz ich”. Jej instynkt mówi: „nie daj się dotknąć, uciekaj, walcz gdy potrzeba”.

Wiórka mieszka obecnie w domu tymczasowym w bloku w Warszawie. Faktycznie, jest psem „bezproblemowym”. Zachowuje czystość w mieszkaniu, zawsze czeka na spacer. Nic nie niszczy, grzecznie zostaje sama. Płacze jedynie przez moment gdy wychodzimy z innymi psami bez niej. Można ją zostawić samą na kilka godzin. Chętnie wychodzi na spacery. Nie ciągnie, nie zaczepia psów ani ludzi. W domu nie absorbuje uwagi. Jest z natury łagodna.

W czym więc problem? Sunia nie lubi dotyku, boi się bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Choć cieszy się, gdy wracamy do domu to jej radość jest na odległość. Podbiega, merda, nawet poliże po ręce. Ale nie ma mowy o głaskaniu. Podobnie ze spacerem. Sunia bardzo cieszy się na widok smyczy, chce z nami iść ale sam moment przypinania jest dla niej stresujący. Pozwala na to ale, mówiąc po ludzku „ z zaciśniętymi zębami”. Oczywiście, można ją głaskać, dotykać – ale po pierwsze na spokojnie a po drugie nie sprawia to jej żadnej przyjemności.

Wiórka jest zdrowa, zaszczepiona, wysterylizowana. Ale każda kolejna wizyta u weterynarza będzie i dla psa i dla właściciela stresem. Wiórek boi się też „miasta”. Obecnie jest już w stanie chodzić przy ulicach. Ale przejście gdzieś dalej, przez ruchliwe skrzyżowania jest dla niej stresujące. Nie ma też na razie mowy o komunikacji miejskiej. Zapewne jazda samochodem nie byłaby problemem.

Sunia przez ostatnie tygodnie zrobiła ogromne postępy. Gdy do nas trafiła nie było np. mowy o wyjściu na spacer… Przed nią jednak nadal wiele pracy i nauki. I to zadanie dla nowego właściciela. Byłoby cudownie, gdyby kolejne „poziomy wtajemniczenia” mogłaby zdobywać już ze swoim własnym, prywatnym „ludziem”. Zapewniamy pomoc i porady na każdym etapie po adopcji. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować ją taką, jaka jest obecnie i zapewnić jej warunki, w których będzie szczęśliwa – nie musisz nic więcej robić. Jeśli masz dom z ogrodem lub fajne osiedle i samochód to wystarczy, że ja pokochasz. A ona, z czasem, odwzajemni Ci tym samym.


Show more
Kontakt w spr. adopcji: Magda, tel. 602 184 573

Warunkiem adopcji jest ankieta przedadopcyjna, wizyta przedadopcyjna u przyszłego opiekuna i podpisanie umowy adopcyjnej.

01.12.2015: STEFAN:
Poprzednikiem Wiórki w tym wydarzeniu był stary psiak, Stefan. Gdy Stał się cud i stary psiak doczekał się domu, Wiórka zajęła jego miejsce w wydarzeniu. Minął rok w domu tymczasowym i nagle pojawiła się para, która dała Stefanowi dom! Trzymajcie kciuki za jego szczęśliwe życie!

*****************************************************Tak było:
Stefan czeka na adopcję, czy zdąży zaznać prawdziwego domu? Czarny kundelek, waży około 17 kg. Starszak, ale jeszcze cieszy go życie. Ma kilkanaście lat Pyszczek siwy, łapki sztywne ze starości i niełatwego życia na zimnie. Spokojny, pogodny, grzeczny. W ogródku cały czas chodzi za opiekunką. Bardzo cieszy go dotyk, głaskanie - aż podskakuje z radości. Do szczęścia poza głaskaniem wystarczy mu pełna miska i ciepły kaloryfer, przy którym śpi całymi dniami. Jest nieabsorbujący, niekłopotliwy, spokojny. Zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony, zaczipowany. Czasem troszkę się gubi, jak to staruszek. Nie ma ochoty na spacery dłuższe niż 20 minut. Najchętniej wychodzi przed dom na 5 minut, siusiu, kupka - i znowu pod kaloryfer spać ;).

Kontakt w sprawie adopcji lub przekazania karmy: Dorota, psiakidoadopcji1@gmail.com lub tel 692 293 573.

Warunkiem adopcji jest ankieta przedadopcyjna, wizyta przedadopcyjna u przyszłego opiekuna i podpisanie umowy adopcyjnej.

JAK POMÓC?
ZBIÓRKA KARMY - zrób zbiórkę karmy dla staruszka w szkole lub w pracy! Zbieramy karmę (najlepiej suchą; teraz je chrupki Butcher's, które najtaniej można kupić w sklepie internetowym, np. keko.pl).
ADOPTUJ albo pomóż znaleźć dom!

HISTORIA: Stefan trafił do domu tymczasowego w grudniu 2014r.. Mieszkał razem z drugim psem, całkiem sami, na pustej posesji. Ich właściciel opuścił ich, wyprowadził się i zostawił ich samych. Po jakimś czasie zostali schwytani i zabrani do punktu przetrzymań bezdomnych zwierząt w Kozienicach. Czekali tam, trzęsąc się w zimnym boksie, na odmianę losu. Groziła im wywózka do bardzo złego "schroniska", gdzie staruszek Stefanek szybko by zginął a Sid też nie pożyłby długo.

Wolontariuszki ratujące psiaki z Kozienic przywiozły Stefka do domu tymczasowego do Warszawy.
Wiórka ma już swój domek :)!

Wiórka ma już swój domek :)!

Monday 11. December 2045
37 shares
Informujemy o Koncertach
Friday 01. May 2020
1824 shares
Chcemy, aby Jerzy Urban został prezesem TVP
Wednesday 01. January 2020
644 shares
Żądamy Pomnika Mieszka I w Warszawie
Wednesday 21. November 2018
71 shares
Czasowa Sygnalizacja Świetlna w Warszawie
Monday 31. December 2018
3107 shares
Zbudujmy Pomnik Bitwy Warszawskiej!
Saturday 15. August 2020
112 shares
Find more interesting actions
Get recommendations for actions based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me actions suited for meNot now