Thursday, 16. November 2017, Ostrava, TRAKTOR Ostrava - Bonver Arena

from 16. November 2017 - 18:00 till 23:00
Ostrava
Czech RepublicOstravaCingrova 1627/1070200
Show map
476 people attending
Action description
TRAKTOR-PRACH A VZDUCH TOUR !!!
Na podzim 2017 kapela TRAKTOR vyjede na své speciální turne,které pojmenovala PRACH A VZDUCH se mohou těšit na nový,téměř 2 hodinový program,kde zazní jak osvědčené skladby z posledních 3 alb,tak kusy,které kapela ještě do koncertního setu nikdy nezařadila.Vše bude umocněno zcela novou scénou s množstvím světelných a pyro efektů.Jako host se na všech koncertech ukáže skupina info o tomto turné najdete na
předprodej-

Friday, 16. June 2017, Brno, Vaňkovka fest: Magické Lofoty - cestovanie za polárnym kruhom

from 16. June 2017 - 19:00 till 21:00
Brno
Czech RepublicBrnoVe Vaňkovce 1602 00
Show map
21 people attending
Action description
Prídite sa pozrieť na cestovateľské fotopremietanie o najkrajšíom a takmer najvzdialenejšom kúte Nórska - na nádherné súostrovie Lofoty a tiež na odľahlý a málo známy hornatý ostrov Senja.

Dozviete sa, ako sme prespávali v hobitej chatke postavenej čisto z odpadkov vyplavených oceánom, ako sme spoznali miestnych a ochutnali s nimi najdražšie pivo na svete, ale tiež ako sme fotili polárnu žiaru a magické východy a západy slnka v tejto oblasti za polárnym kruhom, a to všetko aj v zime.

Pochválim sa úžasným úlovkom polárnej žiary z vyhliadkového útesu Reinebringen, odkiaľ polárnu žiaru okrem mňa odfotil jediný človek na svete.

No a podelím sa aj o tipy, ako a kde čerpať informácie pre takýto výlet, na čom sa dá ušetriť, kde sa dá najlepšie stanovať, čo všetko si so sebou zobrať, ako funguje couchsurfing, kde požičiať auto, ako odfotiť polárnu žiaru a čo všetko si vlastne na severe Nórska nenechať ujsť.

Vo svojej tretej ceste na Senju som sa potom snažil zmapovať tento úžasný ostrov, ktorý je zatiaľ viacmenej nedotknutý zahraničnými turistami, ale ponúka neuveriteľné krásne a relatívne ľahko prístupné túry a výstupy na strmé skalné štíty, čnejúce ako zuby z oceánu. Poskytnem preto tipy aj pre túto oblasť.

Vstupné bude zdarma, jedná sa o súčasť Vaňkovkafestu, kľudne preto pls pozvite aj ďalších ľudí. ;-)

Sunday, 18. June 2017, Bratislava, Nedeľná Paráda / Dáždnikový pochod

from 18. June 2017 - 13:00 till 18:00
Bratislava
SlovakiaBratislavaNámestie SNP 2581101
Show map
67 people attending
Action description
Svetový deň utečencov si Bratislava opäť pripomenie Dáždnikovým pochodom./ Bratislava will commemorate The World Refugee Day by Umbrella March (English text below).

Od roku 2000 je 20. jún Svetovým dňom utečencov (World Refugee Day), ktorý nám pripomína, že každý 113. človek na svete bol donútený utiecť zo svojho domova kvôli vojne alebo prenasledovaniu. Už 17 rokov si tak vždy v júni po celom svete pripomíname odvahu a silu všetkých utečencov. Najrôznejšie podujatia sa konajú vo viac ako 100 krajinách. Generálny tajomník OSN António Guterres na túto tému povedal: “Stretol som mnohých, ktorí stratili tak veľa. Ale nikdy nestrácajú sny pre svoje deti alebo túžbu zlepšiť náš svet. A žiadajú za to tak málo – len našu podporu v časoch ich veľkého strádania.”

Rovnako aj na Slovensku si pripomenieme tento špeciálny deň. Slovenská humanitná rada, Nadácia Milana Šimečku a Aliancia Stará Tržnica v spolupráci s mnohými ďalšími organizáciami a iniciatívami už tradične pripravili Nedeľnú Parádu, ktorá sa bude konať 18. júna 2017 od 13:00 do 18:00 v Starej tržnici. Súčasťou bude aj Dáždnikový pochod ulicami Starého mesta, ktorý sa v Bratislave uskutoční už po šiesty raz. Podobné pochody sa organizujú v mnohých mestách Európy od roku 2010.

Návštevníkov čaká v Starej tržnici bohatý kultúrny a sprievodný program pre deti i dospelých. Na pódiu v Starej tržnici sa predstavia Funny Fellows s detským pásmom Ako Tóno hľadal tóny, ako aj afgánsky hudobník Alim Maihan, či bollywoodske tance. Stano Počaji si tentoraz na už svoj tradičný koncert pozval hudobníkov Alberta Herreru (Kuba), Eddyho Portellu (Peru) a Slovenku s netradičným menom Sirka Nit Anil. Utečencov prídu podporiť aj muzikanti z Korben Dallas.
Počas celého dňa budete môcť ochutnávať jedlá z celého sveta, ktoré tento raz pripravia Nargis, Sára a Azim. Svoju prácu predstavia mnohé mimovládne organizácie a iniciatívy na podporu utečencov a pozrieť si budete môcť aj niekoľko výstav a videoukážok. Deti i dospelí si budú môcť pomaľovať svoj vlastný dáždnik, s ktorým vyrazia na Dáždnikový pochod o 16:00.

Nedeľnú Parádu a Dádžnikový pochod pri príležitosti Svetového dňa utečencov finančne podporili Úrad vlády SR, Bratislavský samosprávny kraj, Mesto Bratislava, Fond pre azyl, migráciu a integráciu (Európska komisia) a UNHCR.

English:
Since 2000, 20th June is the World Refugee Day, which reminds us that every 113th person in the world has been forced to flee from his home for war or persecution. For 17 years, we have always remembered the courage and power of all refugees in June all over the world. Various events take place in more than 100 countries. UN Secretary-General António Guterres said on this subject: "I met many who have lost so much. But they never lose dreams for their children or the desire to improve our world. And they ask for so little - just our support in times of their great suffering. "

Also in Slovakia we will honour this special day. The Slovak Humanitarian Council, Milan Šimečka Foundation and Alliance Stará Tržnica in cooperation with many other organizations and initiatives have traditionally prepared the Sunday Parade, which will take place on 18th June 2017 from 13:00 to 18:00 in the Old Market Hall. There will also be Umbrella March through the streets of the Old Town, which will take place in Bratislava for the sixth time. Similar marches are organized in many cities across Europe since 2010.

Show more

Rich cultural and accompanying program for children and adults is prepared for visitors in the Old Market hall. On the stage in the Old Market following artists will be gradually introduced:
- Funny Fellows with children programme How Anthony was looking for tones;
- Afghan musician Alim Maihan;
- Bollywood dances;
- Stano Počaji with other musicans - Albert Herrera (Cuba), Eddy Portella (Peru) and Slovak with a non-traditional name Sirka Nit Anil;
- Korben Dallas.

Throughout the day you will be able to taste dishes from all over the world that Nargis, Sarah and Azim are preparing this time. Many NGOs and refugee support initiatives will present their work and you will also be able to see some exhibitions and videos. Both children and adults will be able to paint their own umbrella, which they will take on the Umbrella March at 16:00.

The Sunday Parade and the Umbrella March on the occasion of the World Refugee Day were financially supported by the Office of the Government of the Slovak Republic, the Bratislava Autonomous Region, the City of Bratislava, the Fund for Asylum, Migration and Integration (European Commission) and UNHCR.
Petrol Girls - Salt Bath - Le Ham Slappers

Petrol Girls - Salt Bath - Le Ham Slappers

Saturday 28. April 2018
12 shares
Karnival Pendidikan Tinggi Negara 2018

Karnival Pendidikan Tinggi Negara 2018

Saturday 24. March 2018
4 shares
Signature Jacky Kooken à La belle Hortense
Thursday 29. March 2018
7 shares
Cirkel Van Licht
Tuesday 20. March 2018
2 shares
Countryman's Fair 2018
Sunday 05. August 2018
41 shares
Radio Moscow | Teatro Vorterix
Friday 06. April 2018
18 shares
Lviv International Night 3 Colors Party
Saturday 24. March 2018
6 shares
Find more interesting actions
Get recommendations for actions based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me actions suited for meNot now