Monday, 30. April 2018, Dabrowka Mała, Topo aka Wulkan znalazł Dooooommm

from 30. April 2018 - 17:00 till 20:00
Dabrowka Mała
PolandDabrowka Mała
Show map
18 people attending
Action description
TOPO

Młody, zadowolony z życia, zawsze z uśmiechem na pysku i merdającym ogonem psi wulkan energii.

Uwielbia się bawić! Bez końca może biegać za zabawkami, patykami, śnieżkami.

Jest bardzo oddany swojemu opiekunowi. Słucha się, pozwala się dotykać, podnosić, pielęgnować. Mimo zniecierpliwienia nigdy nie używa zębów;)

Ładnie się uczy. Zna już komendy: do mnie, siad, łapa, piątka, leżeć, przytul i przyswaja kolejne. Grzecznie przychodzi na zawołanie. Czeka na zapięcie smyczy. Troszkę gorzej znosi ubieranie szelek, ale to na pewno kwestia rzadkich spacerów w schronisku - szkoda mu każdej chwili!

Niestety jak każdy ma też swoje wady....
Na smyczy ciągnie (dosyć dobrze sprawdza się smycz typu flexi - musiał być do niej przyzwyczajony w poprzednim "życiu"). Szczególnie ciągnie gdy ma jakiś cel, np wybieg z zabawkami lub kąpiel w stawie. Drugi minus bycie niecierpliwym,a owe zniecierpliwienie okazuje szczekaniem... Nie przepada również za innymi psami, z reguły reaguje agresywnie. Może to wynikać z zazdrości. Zdecydowanie woli towarzystwo człowieka niż innego czworonoga.
Z jego niecierpliwością walczymy, uczy się spokojnie czekać na zabawkę lub przysmak. Ale wciąż zdarza mu się szczeknąć, pisnąć, czy pociągnąć by osiągnąć to, czego mu trzeba :)

Najlepiej czuje się spuszczony, wprost nie umie przejść obojętnie obok wybiegu dla psów. Dlatego świetnie byłoby mu w domu z ogrodem, gdzie spalałby swoją energię i chęć do zabawy. Spełniłby się również w roli obrońcy, lubi pilnować swojego terenu.

Show more

Uwielbia również kąpiele. Zdecydowanie nie stroni od zbiorników wodnych. Niezły z niego pływak!

Nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi, jednak z racji jego żywiołowej natury, nie polecamy go do domu z małymi dziećmi.
Nie wskazane są rownież inne zwierzęta- nie lubi innych psów, goni ptaki...

Mimo lekkiej nadpobudliwości jest bardzo zdolny i grzeczny. Na pewno u boku właściciela szybko się nauczy chodzić na smyczy, a szczekać tylko w obliczu zagrożenia ;) Powinien tylko trafić do osoby, która poświęci czas na szkolenie oraz zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu.

Psiak przebywa w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, ul. Milowicka 1b. Jego numer to 669/16.
Kontakt w sprawie adopcji : 509856668

Jest zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany oraz zaczipowany.
Wiek : 2-3 lata
Wielkość średnia, ok. 45cm w kłębie

Więcej zdjęć:
Find more interesting actions
Get recommendations for actions based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me actions suited for meNot now