Saturday, 28. November 2015, Łódź, QUEEN SYMFONICZNIE powraca do Łodzi – Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej – 28 listopada 2015 - 17:00!

from 28. November 2015 - 17:00
Łódź
PolandŁódźPrezydenta Gabriela Narutowicza 20/2290-135
Show map
813 people attending
Action description
28 listopada 2015 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE ponownie wystąpi w rodzinnej Łodzi! Po wyprzedanych poprzednich koncertach w klubie Wytwórnia i Teatrze Muzycznym, tym zespół zagra dwukrotnie w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej przy ul. Narutowicza 20/22. Koncerty rozpoczną się o godzinie 17:00 i 20:00.

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od trzech lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty - śpiewającego aktora - wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in “Bicycle Race”, “Another One Bites The Dust” oraz wyjątkową kompozycję “Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.


28 listopada 2015 (sobota)
ŁÓDŹ
Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej, ul. Narutowicza 20/22
I koncert o godzinie 17:00
II koncert o godzinie 20:00

Bilety w przedsprzedaży w cenie 80 i 100 zł dostępne w sieciach Ticketpro/Empik/Media Markt/Saturn, oraz w kasie Filharmonii.
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1574218-muzyka-zespolu-queen-symfonicznie-4.html

Dwa ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – 6 koncertów, które odbyły się jesienią 2013 w Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze i Lublinie były całkowicie wyprzedane. Podobnie było w 2014 roku, muzycy dwukrotnie w wypełnionej po brzegi Filharmonii Ślaskiej oraz Wrocławskiej. Dotychczas na 50 koncertach pojawiło się ponad 30000 osób. 14 lutego 2015 zespół wystąpił kolejny raz zagranicą – w Bratysławie, a pod koniec marca w wypełnionej dwukrotnie Filharmonii Szczecińskiej.

Show more
Galerię zdjęć z koncertów można zobaczyć tutaj:
http://www.kierunek.szczecin.pl/szczecin-informacje/szczecin-fotoreportaz-14-03-2015-koncert-queen-symfonicznie-filharmonia-szczecinska/ (Szczecin)
http://rozrywka.trojmiasto.pl/Queen-na-chor-orkiestre-i-owacje-na-stojaco-n86115.html (Gdańsk)
Pod tym adresem dostępny jest wywiad, udzielony niedawno przez dyrektora artystycznego, Jana Niedźwieckiego, dla Programu I Polskiego Radia - http://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/1357414,Polacy-udowadniaja-ze-Queen-mozna-grac-symfonicznie

"Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie" w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i śpiewającego aktora w roli Freddiego Mercury to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 20-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 - muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser, po "Bohemian Rhapsody" (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie - cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam... Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi lub Sebastian Machalski, aktor im. Teatru Capitol we Wrocławiu) i wykona utwory "We Will Rock You", "We Are The Champions" oraz “I Want To Break Free”.

Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy na stronach -
www.facebook.com/pages/Queen-Symfonicznie/557207570999942
www.queen.allavienna.pl/

Tuesday, 31. December 2019, Katowice, Kolej aglomeracyjna dla GOP

from 31. December 2019 - 0:00
Show map
199 people attending
Action description
Projektów było już wiele, żaden nie został zrealizowany. System Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) miał zostać wybudowany w latach 90-tych, niestety projekt ten zaniechano, stawiając całkowicie na indywidualny transport samochodowy (m.in. Drogowa Trasa Średnicowa). Efektem tego są zakorkowane miasta.
Nasza aglomeracja jest jedyną tak dużą w Europie bez podobnego systemu, a Koleje Śląskie nie będą w stanie sprostać popytowi wobec ograniczonej przepustowości linii średnicowej (Zawiercie-Gliwice). Bez wydzielonych torów praktycznie niemożliwy jest też cykliczny rozkład jazdy.
Find more interesting actions
Get recommendations for actions based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me actions suited for meNot now