Wednesday, 05. August 2015, Łódź, JÓGA - koncert, Łódź, Z Innej Beczki

from 05. August 2015 - 20:00
Łódź
PolandŁódźMoniuszki 690-111
Show map
149 people attending
Action description
05.08.2015 (środa) wystąpi na naszej scenie Jóga - duet muzyków, w którym w niezwykły sposób łączy się gitarę akustyczną z nowym elektronicznym brzmieniem, zręcznie przemycając skandynawskie inspiracje.

Start: 20:00
Wstęp: 10 zł

Oni brzmią jak King Krule! – powiedzieli będący pod ogromnym wrażeniem muzycy islandzkiej kapeli Low Roar, kiedy dwóch nastolatków ze Śląska zagrało support przed ich krakowskim koncertem. W ich muzyce jest coś niepokojącego, ale zarazem pięknego i ujmującego. Kamila i Rafała łączy nie tylko przyjaźń od lat przedszkolnych, ale przede wszystkim niesłychaną wrażliwość, słyszana niemal w każdym wydobywającym się dźwięku. Młodzi muzycy w niezwykły sposób łączą gitarę akustyczną z nowym elektronicznym brzmieniem, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje. Twórczość Jógi (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk) niesie więc ze sobą tajemniczość, rozedrganie, ale też niezwykłą, jak na młody wiek artystów, dojrzałość. Wysokie stężenie emocji, chwytające za serce piosenki, melancholijna eteryczność. Gdy występowali na scenie X Faktora Kuba Wojewódzki powiedział: To zaszczyt Was spotkać. Poznajcie i Wy, przekonując się o wyjątkowości Jógi.
Jóga tworzy od 2013 r. Ma na koncie kilkadziesiąt znakomicie przyjętych koncertów, również w charakterze supportów przed takimi zespołami jak: Low Roar, Fismoll, Rebeka, The Dumplings czy Pustki.
W październiku 2014 r. własnym sumptem wydali epkę zatytułowaną „Skin”, która zawiera 6 utworów. Aktualnie muzycy pracują nad materiałem na debiutancki album i szukają wydawcy.
Wśród największych inspiracji wymieniają jednym tchem takich artystów jak: Björk, London Grammar, Crystal Castles i Daughter.

Media o Jódze:

Jóga to jedno z najciekawszych muzycznych odkryć ostatnich miesięcy. Utalentowani, wrażliwi i zaskakująco dojrzali - Olga Stachowicz, Music Is.

Jóga udowadnia, że niewielkimi środkami można przekazać bardzo wiele. Dwóch nastolatków ma niesłychaną wrażliwość, którą widać nawet bardziej w nich samych niż słychać w ich muzyce – Hubert Grupa, Brand New Anthem.

Show moreTuesday, 31. December 2019, Dabrowa Gornicza, Dworzec dla Dąbrowy Górniczej

from 31. December 2019 - 0:00
Show map
2176 people attending
Action description
Ruch poparcia budowy nowego dworca w Dąbrowie Górniczej. Ponad stutysięczne miasto ma dwa budynki dworcowe, z których żaden nie jest czynny. Aby sprostać wymaganiom nowych czasów potrzebne jest zintegrowane centrum przesiadkowe, które będzie w stanie obsłużyć pasażerów korzystających z kolei dalekobieżnej, jak i kolei aglomeracyjnej, która powinna powstać jak najszybciej.

Saturday, 01. August 2015, Murzasichle, PuroTangoLada w Murzasichle!

from 01. August 2015 - 12:00
till 09. August 2015 - 15:00
Murzasichle
PolandMurzasichle
Show map
31 people attending
Action description
Zapraszamy do Murzasichla /Mur-za-sichle/ obok Zakopanego na tangowe lato:
9 dni (7 dni warsztatów), dwie pary nauczycieli:
Pola i Janek Woźniakowie (tangolada.pl) oraz
Ola i Tomek Rutkowscy (purotango.pl ;))
a także opiekunki dla dzieci! No i jedzenie, że ach...

koszt warsztatów: 600pln/os.
koszt zakwaterowania z pełnym wyżywieniem: 600pln/os.
zaliczka: 100pln/warsztaty, 100pln/zakwaterowanie
przelewem lub osobiście we Wrocławiu
zapisy: info@purotango.pl do końca kwietnia 2015

warsztaty, praktiki, milongi, folklor (z przydasiów: chustka 40×40cm ;)), można chodzić, biegać, pływać, a nawet tańczyć, kawy pić dowoli, a innych ile wlezie, można też oczywiście odpoczywać... ;)
kto żyw niech przyjeżdża!


Show more
Dla dzieci na czas warsztatów przewidziany jest sprawdzony już wielokrotnie zespół superprzedszkolanek: pani Bogusia i pani Jola ;))
Find more interesting actions
Get recommendations for actions based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me actions suited for meNot now