Sunday, 08. October 2017, New York, Edukacja Rity

from 08. October 2017 - 15:00 till 17:30
New York
United StatesNew York199 Chambers St10007
Show map
6 people attending
Action description
Rewelacyjna komedia romantyczna!

Geniusz polskiej sceny, znakomity Piotr Fronczewski, w najlepszym spektaklu ostatniego sezonu teatralnego.

Tylko jedno przedstawienie!

EDUKACJA RITY to kultowa sztuka angielskiego autora Willy’ego Russella, w adaptacji wybitnego reżysera i aktora teatralnego i filmowego, Andrzeja Strzeleckiego. To znakomity, zabawny i wzruszający spektakl dla tych, którzy zadają sobie pytanie, czy w życiu warto zaczynać wszystko od początku.

W tytułowej roli Rity jedna z najbardziej obiecujących polskich aktorek młodego pokolenia Katarzyna Ucherska (“Barwy szczęścia”, “M jak miłość”, “Na dobre i na złe”, “Ojciec Mateusz”, “Klan”), a w roli uniwersyteckiego profesora, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, znakomity Piotr Fronczewski.

Duet ten będziemy mogli podziwiać we wzruszającej komedii, opowiadającej historię przyjaźni Franka, uniwersyteckiego profesora – alkoholika i Rity, jego studentki, ambitnej fryzjerki, słuchaczki niedzielnego uniwersytetu.

Ona – wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości, młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego – nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany.

Dzień w którym Rita pojawia się w gabinecie Franka, w magiczny sposób zmienia ich oboje.

Show more

Rodzi się przyjaźń, może miłość, odrobina pożądania…

Pełna elektryzujących momentów, zwrotów akcji, humoru i błyskotliwych bon motów sztuka, w rękach reżysera z poczuciem humoru i w wykonaniu doborowej obsady aktorskiej, staje się mądrą i zabawną przypowieścią o odwiecznych ludzkich pragnieniach wiary w drugiego człowieka, bawi, wzrusza i skłania do refleksji.
Edukacja Rity

Edukacja Rity

Sunday 08. October 2017
3 shares
Free Music Fridays (Limited Tickets)
Saturday 21. July 2018
84 shares
Brooklyn Chat 4 Runners United NYC
Tuesday 01. January 2019
10 shares
Rozes At Hudson Terrace
Sunday 05. August 2018
65 shares
A Perfect Circle in Brooklyn
Thursday 02. November 2017
20 shares
Lorde
Wednesday 04. April 2018
4 shares
Paw Patrol - Race to The Rescue
Friday 24. November 2017
4 shares
Find more interesting actions
Get recommendations for actions based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me actions suited for meNot now