Wednesday, 01. January 2020, Mokotów, Chcemy, aby Jerzy Urban został prezesem TVP

from 01. January 2020 - 6:00
Mokotów
PolandMokotówWoronicza 1700-999
Show map
2138 people attending
Action description
Media publiczne już dawno przestały wypełniać jedną ze swych głównych powinności. Pełnić misję społeczną, czyli służyć swemu społeczeństwu. Wyraźnie widać, że obecnej władzy nie chodzi ani o misję, ani o program, tylko o brutalne, prymitywne i dość krótkowzroczne zasiedlanie stanowisk swoimi ludźmi. Ta degrengolada ma bardzo krótkie nogi dlatego, że telewidzowie mogą się po prostu odwrócić od telewizji publicznej. Telewizja publiczna powinna być w służbie publicznej, a nie służbie polityków. Nieustanny marsz do przodu polityków, którzy chcą kontrolować wszystko: banki, telewizję, radio, gazety, jest totalnym nieporozumieniem, przez co zaczynamy być kuriozalnym systemem w skali europejskiej. Jerzy Urban jest najbardziej doświadczonym dziennikarzem w Polsce. Nie ma w tym kraju drugiej tak kompetentnej osoby, która ma tak długi staż w pracy z mediami.

Saturday, 09. April 2016, Łódź, Koncert : Daniel Spaleniak

from 09. April 2016 - 20:00
Show map
50 people attending
Action description
Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Was na koncert Daniela Spaleniaka.

Daniel Spaleniak to objawienie początku roku 2014 w muzyce alternatywnej. Jest kolejnym muzykiem z Łodzi, który zdobywa popularność i uznanie na ogólnopolskiej scenie. W marcu 2014 roku ukazał się jego debiutancki album – „Dreamers“ - nakładem zasłużonej wytwórni płytowej - Anteny Krzyku (wydawca albumów m.in.: Hey, Lao Che, Mikrokolektyw, Pustki,IndigoTree).

Daniel tworzy od 16 roku życia i do tej pory wydał dwie epki i jedną płytę długogrającą. Choć mówi skromnie o sobie, że jest muzykiem z Łodzi i po prostu gra piosenki, szybko udało mu się zostać dostrzeżonym i zdobyć spory rozgłos w branżowych serwisach internetowych. Ledwie parę dni po premierze pierwszego singla „My name is wind“ – serwis Brand New Anthem wywróżył Danielowi pewne miejsce w zestawieniach najlepszych płyt 2014 roku. Jego muzyka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku, bluesa i americany, które idąc w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem Daniela, na długo zostają w pamięci.
Debiutancka płyta Daniela „Dreamers” , już po kliku dniach od premiery zebrał bardzo pozytywne
recenzje w najważniejszych internetowych serwisach muzycznych.

11 marca 2016 premierę ma nowy album Daniela - „Back Home" promuje utrzymana w niepokojącym, melancholijnym klimacie kompozycja o tym samym tytule („Back Home”) do której wideoklip stworzyła Łódzka artystka Weronika Izdebska (). „Back Home” zapowiada album mroczny, szorstki, formalnie minimalistyczny, jednocześnie bardzo przejmujący i głęboki.


Hubert Grupa, Brand New Anthem
„Skandynawski mrok, amerykański urban blues i brytyjska piosenkowość spotykają się na jednej płycie – polskiej płycie. Dawno nie słyszałem czegoś, co tak dobrze odpowiadałoby pojęciu albumu-podróży. Utwory na krążku są jak obrazy przewijające się zza okna pędzącego pociągu. Nagle do przedziału wchodzi Daniel Spaleniak. I nie daje nam się nudzić choćby przez chwilę trwania tej wyprawy.”

Wspierają nas :

Show more
Radio Łódź
Plaster Łódzki
Nikt już nie słucha dobrej muzyki
Lejdis Studio Open Space Łódź
Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej

Start : 20:00
Bilety : 20 zł

Friday, 29. April 2016, Tarnowskie Góry, 1% podatku dla tarnogórskiego EKONOMIKA

Action description
Prosimy Państwa o przekazanie nam 1% swojego podatku

* Nic Państwo za to nie zapłacą
* Urząd Skarbowy wykona wszystkie czynności za podatnika
* Nasze Stowarzyszenie przekaże zebrane środki na wsparcie uczniów tarnogórskiego Ekonomika m.in. na zakup książek do biblioteki, ufundowanie stypendiów dla uczniów oraz na organizację akcji dla uczniów Ekonomika.

Jak to zrobić?

W zeznaniu podatkowym PIT-37:

1/ Wpisujemy w poz. 137 nr KRS: 0000030843
2/ Wpisujemy w poz. 139 cel szczegółowy 1%: EKONOMIK

Dzięki temu, za pośrednictwem Towarzystwa Wzajemnej Pomocy „Agape” otrzymamy środki, które w całości zostaną przekazane tarnogórskiemu EKONOMIKOWI.
Wiórka ma już swój domek :)!

Wiórka ma już swój domek :)!

Monday 11. December 2045
37 shares
Informujemy o Koncertach
Friday 01. May 2020
1824 shares
Chcemy, aby Jerzy Urban został prezesem TVP
Wednesday 01. January 2020
644 shares
Żądamy Pomnika Mieszka I w Warszawie
Wednesday 21. November 2018
71 shares
Czasowa Sygnalizacja Świetlna w Warszawie
Monday 31. December 2018
3107 shares
Zbudujmy Pomnik Bitwy Warszawskiej!
Saturday 15. August 2020
112 shares
Find more interesting actions
Get recommendations for actions based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me actions suited for meNot now